összefoglalva: a társadalomtudományi kar egy volt kórházépület. 'na és hol lesz az előadás?' 'a 2-es műtőnél fordulj jobbra, menj egyenesen a labor felé, és a boncteremnél balra.' elég bizarr. a csempék tényleg zöldek, és fehér, duplaszárnyú csapóajtók vannak. de van hangulata, és nem utolsó szempont, hogy a város szívében van, és az egyik oldalát a koppenhágai botanikuskert, a másik oldalát egy csatorna határolja, szóval frekventált környék.. ;) de persze nem hasonlítható piliscsabához.. :)
nagyon izgultunk az angol miatt, de rá kellett jöjjünk, hogy valójában valahol mélyen mégiscsak tudunk angolul. szinte mindent értettünk. és nem csak duma, hogy 'ragad', tényleg ragad.. hihetetlen az emberi agy..
az első órát egy ősz-szakállas-szemüveges-kockás inges írásvetítős!-piros eastpack válltáskás bácsi tartotta: welfare differences in the EU countries címmel..
a dán oktatásnak részét képezik az angol nyelvű kurzusok, szóval nem is feltétlenül international students-ek hallgatják, többségében dánok (és nálunk még az anyanyelvű órákat sincs pénz meghirdetni...).
van egy osztrák lány, egy lengyel és egy olasz fiú - szociológián, legalábbis eddig találkoztunk. amúgy kábé 500 cserediák van ebben a szemeszterben az egyetemen. (vajon mi hova tennénk ennyi cserediákot..és milyen kurzusokra?)
ami a dán oktatási rendszerben elsőre feltűnt - és nem véletlenül - , az a szervezettség. itt nem az van, hogy a to-ról küldenek az egyik tanszékre, és onnan vissza. mindenki ismeri a kompetenciáit, minden egyértelmű, és itt nem töri el a titkárnő a lábát :). a to-soktól még lelkigondozást is lehet kérni.. (képzeljétek csak el a tanulmányi előadónkat, ahogy közelebb hajol, és búgó hangon megkérdezi: 'akar róla beszélni'? ...)